Pobierz aplikację
apple app store google play store

Piknik edukacyjno-zdrowotny „STOP CUKRZYCY!”

Zaproszenie do udziału w pikniku edukacyjno-zdrowotnym „STOP CUKRZYCY!”
w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „AKTYWNY SENIOR” zapraszamy do udziału w pikniku edukacyjnym pod hasłem „STOP CUKRZYCY!”, organizowanym w ramach zadania pn. „Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz specjalistyczna pomoc dla osób ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i rehabilitacyjnymi – I Dni Promocji Zdrowia” finansowanego ze środków budżetu Miasta.
Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i odbędzie się w dniu 27 czerwca 2026 r. w godzinach 9:00–19:00 na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów przy ul. Powstańców Śląskich 4 w Rzeszowie. Zapraszamy mieszkańców, seniorów i całe rodziny do wspólnej troski o zdrowie i aktywność.
Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców, promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy. W programie przewidziano konsultacje specjalistyczne, działania edukacyjne, prelekcje, warsztaty oraz aktywności integracyjne dla uczestników wydarzenia.
Program wydarzenia:
  • porady i konsultacje specjalistów z zakresu profilaktyki zdrowotnej (9:00–17:00), w tym:
    - punkt pielęgniarski (bezpłatny pomiar poziomu glukozy, saturacji, ciśnienia tętniczego krwi, oznaczenie markera nowotworu prostaty PSA u mężczyzn),  
    - fizjoterapeutyczny (poradnictwo, nauka technik terapeutycznych, masaż w fotelu masującym),  
    - psychologiczny (poradnictwo), 
    - dietetyczny (pomiar masy i składu ciała, poradnictwo)
  • pomiary i działania edukacyjne dotyczące cukrzycy oraz chorób cywilizacyjnych (9:00–17:00),
  • prelekcje i wykłady prozdrowotne (11:00–14:00),
  • promocja zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej,
  • gry  i zabawy o charakterze edukacyjnym,
  • punkt Klubu Rozwoju Cyfrowego w Rzeszowie, w ramach którego pracownicy przedstawią ofertę bezpłatnych szkoleń i konsultacji  z obszaru kompetencji cyfrowych, w tym m.in. pomogą uruchomić aplikacje mobilne i przeprowadzą instrukcję jak założyć Kartę Mieszkańca (9:00-14:00),
  • wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora (9:00-14:00),
  • integracja mieszkańców, seniorów oraz lokalnej społeczności przy muzyce – zabawa taneczna (15:00–19:00).