Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia 2025 r., Estrada Rzeszowska we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa, ze Sztabem Centrum Młodzieży w Rzeszowie, Szkołą Podstawową nr 25 w Rzeszowie, Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział w Rzeszowie przygotowała dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia masę atrakcji, w tym m.in. koncerty, prezentacje firm, uczelni, domów kultury i klubów sportowych działających w mieście.
Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który o godz. 14:00 wyruszy spod kładki im. WOŚP na ul. Piłsudskiego na rzeszowski Rynek. W przemarszu wezmą również udział m.in. Rzeszowski Klub Morsów Sopelek czy Związek Kynologiczny w Polsce. Po otwarciu wydarzenia, na rzeszowskim Rynku czekać będzie wiele atrakcji:
- 21. Brygada Strzelców Podhalańskich
- Rzeszowski Dom Kultury - Cudotwórnia z sercem
- Żużlowcy ZKS Stal Rzeszów
- Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego
- Związek Kynologiczny w Polsce oddział Rzeszów
- Rzeszowski Klub Morsów Sopelek
- Steel Roses MC Rzeszów
- Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji
- Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie
- Rzeszowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
- senSDance Akademia Tańca Jazzowego
- Występy wokalne Agaty i Olgi Widlarz
- Szkoła tańca PW Dance
- Pokazy Acro Fit Kid Rzeszów
W Rzeszowskich Piwnicach dostępne będą stoiska Koła Naukowego z Politechniki Rzeszowskiej z Łazikiem marsjańskim, Bolidem Formuły 1 oraz Centrum Młodzieży w Rzeszowie z Pracownią Minecraft i Druku 3D www.Hobbistycznie.pl.
O godz. 16:00 na scenie rzeszowskiego Rynku rozpoczną się koncerty zespołów:
Red Zone - zespół powstał w 2022 roku. Twórczość grupy to nie tylko klasyczny rock. Zespół poszukuje ciekawych brzmień, by muzyka Red Zone była jak najbardziej oryginalna i tym samym oddawała charakter twórczości grupy. Red Zone zaprasza słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata, zarażać intrygującymi dźwiękami innych kultur np. arabskich czy hinduskich. Red Zone chce dzielić się z odbiorcami swoją muzyką i inspirować. Każdy utwór ma swoją historię oraz emocje z nim związane.
Gar Wolanda - ich muzykę można wrzucić do kosza z napisem “psychedelic punk metal”, podlać benzyną i podpalić niebezpiecznymi polskimi tekstami! UWAGA! Będzie kopciło tłustymi partiami basu, białą szałwią, werblem sportowym jak wiodąca marka papierosów z PRL i gitarą czerpaną z Lata Miłości. Zespół jest zwycięzcą przeglądu zespołów „RockowaNoc 2023” w Rzeszowie oraz laureatem nagrody za najlepsze wykonanie piosenki zespołu Breakout na festiwalu "Wielki Ogień 2024" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego debiutancki album "Nitrogliceryna" otrzymał nagrodę publiczności “Werbel 2023” w plebiscycie Polskiego Radia Rzeszów.
Cops - pochodzą z Rzeszowa. W obecnym składzie spotykają się od 7 miesięcy. Grają co im w duszach gra. Lubią starego dobrego, mocnego rocka pod warunkiem, że jest melodyjny i nie pochodzi z żołądka wokalisty. Stylistycznie i brzmieniowo bliżej im do lat 80 tych. Na swoim koncie mają 8 własnych numerów, z czego jeden pt: "FOBIA" dostał się na Podkarpacką Scenę Przebojów. Starają się, żeby ich teksty niosły za sobą jakieś konkretne przesłanie. Aktualnie przygotowują się do nagrania swojej pierwszej autorskiej płyty. To będzie ich 5 występ w ramach WOŚP.
Vixen - raper/wokalista/producent działający na scenie nieprzerwanie od 2001. Blisko 20 nagranych albumów. Jednak dopiero ostatni z nich przyniósł mu szeroki rozgłos. „Blindbox”, bo taki nosi tytuł uzyskał status platynowej płyty i pewnie zmierza po podwójną platynę. Diamentowy już singiel „Ne Rozumiju” znajdujący się na tym właśnie krążku znają dzieci, ich rodzice i dziadkowie.
WaluśKraksaKryzys - najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. W swoich tekstach w bezkompromisowy sposób porusza tematykę zdrowia psychicznego i ogólnej kondycji społeczeństwa spod znaku millenialsów i pokolenia Z, co w połączeniu z jego muzycznym post-punkowym DNA skutkuje intensywnymi doświadczeniami rytualno-koncertowymi, o czym mogła się przekonać publika takich festiwali jak OFF Festival, Pol’and’Rock Festival, Męskie Granie (gdzie w 2022 roku był członkiem zespołu Męskie Granie Orkiestra), czy Jarocin Festiwal (którego jest laureatem 2020). Jego ostatni album” + piekło + niebo +” został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album Roku Rock i znalazł się w podsumowaniach albumów roku m.in. na portalu Onet (2.) czy w tygodniku Polityka (4.), gdzie znalazły się również albumy Zdechłego Osy, Kasi Lins, czy braci Kacperczyk, na których Waluś zostawił swój ślad, w postaci featuringów.
W między czasie odbędzie się Objazdowy Finał WOŚP Sztabu #4114, w którym to przejedziemy wcześniej zarejestrowanymi pojazdami, trasę Tyczyn-Rzeszów-Kolbuszowa. W każdej tej miejscowości odbędzie się krótki przystanek. Będzie to świetna okazja do obejrzenia pięknych pojazdów, które będą uczestniczyć w objeździe, a przy tym wesprzeć zbiórkę na cel. 33 Finału. Planowane są starsze modele samochodów, głównie Fiaty 126p, ale również amerykański autobus czy pojazdy jednośladowe.
Plan objazdu: 12:00 – zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31, Tyczyn (hala przy dawnym gimnazjum). 12:30 – wyjazd z Tyczyna 13:30 – zbiórka na ul. Mickiewicza (dojazd do rynku) 14:00 – wymarsz na rynek w Rzeszowie 14:30 – wyjazd do Kolbuszowej 15:10 - 15:30 – Meta w Kolbuszowej na finale WOŚP Sztabu #108 - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej - ul. Jana Pawła II 8
O godz. 20:00, na zakończenie, na rzeszowskim Rynku rozbłyśnie tradycyjne Światełko do Nieba. Zapraszamy do dołączenia do 33. Finału WOŚP w Rzeszowie – razem możemy zdziałać więcej, rozświetlając nasze serca i miasto dla dobra dzieci i potrzebujących!